RECENZE + SOUTĚŽ: publikace Jawa 50 Pionýr

RECENZE + SOUTĚŽ: publikace Jawa 50 Pionýr

RECENZE + SOUTĚŽ: Nakladatelství Grada věnuje historii motorismu dvě ediční řady: monografie jednotlivých typů vozidel a osobností. Do první z nich spadá 152stránková monografie Jiřího Wohlmutha, zabývající se Jawou 50 Pionýr. Po rozebrání prvního vydání následoval dotisk.

Ukázka z knihy J. Wohlmutha "Jawa 50 Pionýr", vydala Grada, cena 279 Kč

Jiří Wohlmuth je právem považován za našeho předního znalce motocyklové historie a Pionýr patří k jeho nejzdařilejším opusům. Kniha je určena všem pamětníkům, fanouškům i sběratelům nebo prostě těm, kdo na nejmenším motocyklu značky JAWA 50 Pionýr dodnes jezdí. Seznámíte se s vývojem (od Jawy 550, 555, 05, 20, 21 až po 23a), s konstrukčním řešením a s celkovou historií, která je velmi bohatá – od roku 1954 se prodalo přibližně 1,662 milionů kusů. Jawa 50 se stala nejoblíbenějším malým motocyklem v Československu jak pro jízdu do zaměstnání, závodění tak i pro zábavu. Vždyť na „pinckách“ vyrostlo hned několik generací mladých mužů a pionýry bývají neodmyslitelně spjaty i s prvními láskami, ostatně jakým jiným vozidlem bylo možné v patnácti letech okouzlovat slečny?

Ukázka z knihy J. Wohlmutha "Jawa 50 Pionýr", vydala Grada, cena 279 Kč

Vysoká odborná úroveň publikace i čtivý styl jsou podpořeny velmi bohatou obrazovou přílohou s půvabnými dobovými prospekty a šesti stranami tabulek s technickými parametry. Za 152 stran formátu 22 x 17 cm požaduje Grada přiměřených 279 korun. Více na http://www.grada.cz/katalog/kniha/jawa-50-pionyr_4582/

V naší fotogalerii naleznete na ukázku několika stran z této publikace!

Líbí se Vám? Objednávejte publikaci na http://www.grada.cz/Do 28. února 2010 jsme soutěžili o poukázky po 300 Kč (pět výherců) na nákup libovolné publikace Grada!

Otázka zněla:

Jaký výkon mělo první provedení Jawy 50, typ 550?

a)         0,5 kW
b)         1 kW
c)         1,1 kW
d)         2,2 kW
Správná odpověď: c)         1,1 kW
Jiří Hauzer, Osečná – Peter Ivkovič, Levice – Petr Mašek, Olešná – Marek Ondrák, Brno – Jan Petr, Praha

Výhercům gratulujeme!

Zdeněk Vacek