Křest výpravné knihy o Velorexech

Křest výpravné knihy o Velorexech

Dne 14.4. 2010 došlo k oficiálnímu křtu nové knížky Velorex – Tělesně vadní do šťastnější budoucnosti (388 stran 250 x 300 mm za 1200 Kč). Po slavnostním aktu následovala krátká vyjížďka patnácti Velorexů na Pražský hrad.

Deštivé středeční odpoledne zpočátku účastníky slavnostního křtu zahnalo pod střechu strahovského stadionu poblíž hotelu Coubertin. Protože pršelo pouze krátce, podařilo se knihu pokropit nikoli dešťovou vodou, ale pravým sektem. Po krátkém představení knihy zástupcům tisku, rozhlasu a televize následovala krátká vyjížďka patnácti Velorexů na Pražský hrad. Vyjednávání s Kanceláří prezidenta republiky o povolení vjezdu přímo na jednotlivá nádvoří hradu nebyla úspěšná. Velorexáři však trvali na osobním předání…  Došlo tedy pouze na focení před bránou Pražského hradu na Hradčanském náměstí. Patnáct plátěných tříkolek se pak rozjelo do svých domovů a jejich spokojení majitelé se stali součástí nejrychleji zorganizovaného minisrazu Velorexů v dějinách Velorex clubu v AČR.

Kniha je dodávána také v boxu potaženém materiálem připomínajícím originální střechovici

A teď k samotné knížce. Kolektiv autorů ve složení  Luděk Brož, Tomáš Jaroň, Tomáš Klener, Petr Kment, Jindřich Kynzl, Roman Olexa, Václav Radimský a  Ladislav Šustr vytvořil během intenzivního roku práce knihu, která  svým obsahem a zpracováním vybočuje z běžné knižní produkce. Autoři využili nejen vzpomínek pamětníků výroby, ale také rozsáhlé archivní materiály a především své osobní zkušenosti. Všichni jsou majiteli tříkolek Velorex a sběru materiálů o svém koníčku se věnují řadu let.

Křest výpravné knihy o Velorexech

Kniha Velorex – Tělesně vadní do šťastnější budoucnosti popisuje historii výroby a vývoje tříkolek Velorex včetně unikátních detailů ze zákulisí Velodružstva. Dobové fotografie jsou doplněny současnými snímky dochovaných strojů, které vynikají zejména v části pojednávající detailně o jednotlivých vyráběných typech. Vozítka Oskar a Velorex to není jen historie, ale i poměrně pestrá současnost, které je v knížce věnován také odpovídající prostor. Kromě textu  kniha obsahuje velké množství dobových i současných fotografií a historických dokumentů.

Publikace o 388 stranách formátu 250 x 300 mm obsahuje i oboustranný plakát dimenze 1000 x 600 mm, při osobním vyzvednutí stojí 1200 Kč a na dobírku 1330 korun

Kniha má šitou vazbu a desky z materiálu, který svou strukturou a barvou připomíná materiály používané na tříkolkách Velorex. Kniha je dodávána v boxu, který je potažen černým plátnem, připomínajícím střechovici. Čtenáře jistě potěší i oboustranný plakát o rozměrech 1000×600 mm, který uspokojí jak zájemce o “klasiku” tak i obdivovatele strojů z počátku výroby. Rozměr 250×300 mm a rozsah 388 stran knihu předurčuje k tomu, že ji v knihovně nikdo nepřehlédne.

Cena: 1200 Kč, na dobírku za 1330 korun

Více na www.knihavelorex.cz

Křest výpravné knihy o Velorexech

veteran.auto.cz brzy přinese  recenzi a více ukázek z publikace

Snímky ze křtu naleznete v galerii:


 

Zdeněk Vacek